Včeličky se rozlétly po okolí naší školky a navštívily Muzeum dýmek a místní knihovnu. V knihovně jim p. Rejentová přečetla příběh z knihy „Mlsný ježek Toník“. Nejenom příběh děti zaujal. S nadšením přivítaly i to, že si mohou prohlédnou knihy, které se v knihovně nachází.

V Muzeu dýmek si děti prohlédly nejen sbírku dýmek, ale také expozici, která se týká historie Proseče.  Po prohlídce si děti do svých turistických deníčků natiskly turistická razítka a nakonec tam koupily i pohled Proseče s tím, že ho někomu pošlou. A jak vymyslely, tak i nakonec udělaly.

Tak jednoduché to ale nebylo. Nejdříve musely vymyslet komu ho pošlou, pak si nechat p. učitelkou napsat adresu a text a nakonec se vydaly na poštu, kde zakoupily poštovní známku a poslaly ho kuchařkám ze školky, kterým udělal vééélikou radost, protože toto vážně nečekaly.

2022 09 23 Veliky poznvaj Prose